Twitterda yayınlanan Tweet bulunamadı.

kayipsite.com

Kayıp Site'de, 28 kategori'de, 972 adet makaleye yazılmış, 0 yorum bulunmaktadır.

  0

  Dilekçe Örnekleri – Dilekçe Nasıl Yazılır?

  Facebook'ta Paylaş ~ Twitter'da Paylaş ~ Friendfeed'ta Paylaş ~ Google'da Ara ~ Yorum Yap!

  Dilekçe Nasıl Yazılır?

  Dilekçe, günlük hayatımızda ki sıkıntıları, talepleri belirtmek için resmi – özel kurum ve kuruluşlara yazdığımız yazılardır.

  Hayatımızın belirli dönemlerinde resmi kurum ve kuruluşlara hakkımızı aramak, talepte bulunmak veya bir konu için yardım istemek gibi durumlar da dilekçe yazmamız gerekir. Ancak bir çok kişi, dilekçe yazma kurallarını bilmediği gibi dilekçe yazılarında kendini tam olarak ifade edememektedir. Bu yüzden, internet dünyasından dilekçe yazma kurallarını sizlerle paylaşarak, hızlı ve kolay bir şekilde dilekçe yazmayı öğretmek istedik.

  Öncelikle yazacağınız dilekçeyi hangi makama yazacağınızı belirtmelisiniz. Altına ise şikayetçi veya talep ettiğiniz hizmet ile ilgili olarak istediğiniz konuyu buraya yazacaksınız. Dilekçenin en önemli olan kısmı budur. Buraya resmi ve güzel bir Türkçe ile sıkıntınızı yazmalısınız. Türkçe kurallarına uyarak hazırlanan dilekçeler, hiçbir zaman geri çevrilmemiştir.

  Sıkıntınızı veya talebinizi belirttikten sonra saygınızı belirten bir cümle yazmalısınız. Gereğinin yapılmasını arz/rica ederim şeklinde saygınızı belirtecek bir cümleyi de yazmalısınız. Unutmadan söyleyelim. Eğer dilekçeyi yazdığını makam kıdem olarak sizden büyük ise arz, küçük ise rica ederim yazılır.

  Saygı cümleleri yazıldıktan sonra hemen sağ köşesine Ad Soyad yazılır. Bu şekilde dilekçeyi alan makam, kimin yazdığını ve gerçekliğini bu şekilde anlaşmış olur.

  Dilekçede adres kısmı belirtiyseniz kağıdın sol alta ADRES: yazılarak altına adres bilgileriniz giyilir. Daha sonra yine dilekçeniz ile ilgili evrakları kanıt olarak göstermek istiyorsanız örneğin diploma, kimlik fotokopisi vs. bunlara bir 1-2-3-4 diye sıra verip dilekçenin altına koyarak, ekleri belirtmiş olursunuz.

  Dilekçe Örnekleri

  Boşanma dilekçesi, kart aidatı dilekçesi ve istifa dilekçe örneklerini siz okuyucularımız için hazırladık. Bu dilekçeyi bilgisayarınıza indirip kendinize göre düzenleyip kullanabilirsiniz.

  Bu Kelimelerden Geldiler: başbakanlığa yazılan dilekçe örnekleri,başbakanliğa dilekçe nasil yazilir,başbakanlığa dilekçe örneği,babakan dilekesi rnei

  Etiketler:

  Yorum Yapmak İster misin?

  Yorum Yaz

  Yorumlarınızı Paylaşırken

  Yorumlarınızı politik,kırıcı,kaba yazmamaya özen gösterin başkalarını taciz edebilecek laflardan kaçının.Kriterlere uymayan yorumlar onaylanmıyacaktır.

  Lütfen bizimle bilgilerinizi doğru şekilde paylaşın sitemiz size Kesinlikle spam mailler göndermez

  KayipSite.com