Twitterda yayınlanan Tweet bulunamadı.

kayipsite.com

Kayıp Site'de, 28 kategori'de, 972 adet makaleye yazılmış, 0 yorum bulunmaktadır.

  0

  Dul Maaşı Nasıl Alınır ?

  Facebook'ta Paylaş ~ Twitter'da Paylaş ~ Friendfeed'ta Paylaş ~ Google'da Ara ~ Yorum Yap!

  Dul kadınlara maaş verilmesine mayıs ayında başlandı. Hükümet dul kadınlara maaş ödemesine başladı. Muhtaç durumda olup sosyal yardım kuruluşlarından destek almaya dul kadına her ay ödeme yapılıyor.

  Dul kadınlara 250 tl Maaş ödemesi bu durumdaki binlerce kadını da harekete geçirdi. Eşi ölen ve sosyal güvencesi olmayan kadınların maaş alamaya hak kazanmaları çok olulu bir proje oldu. Bayram öncesi 250 TL Bayram ikramiyesi ile birlikte 500 TL hesaplarına yatan dul kadınlar bayram ihtiyaçlarını rahatça karşılayacaklar. Dul Maaşı almak için nereye müracaat edilmelidir? 

  Aile ve Sosyal Yardım Bakanlığı tarafından eşi ölmüş dul kadınlara her ay verilmesi planlanan Dul maaşı almanın şartları nelerdir?

  Eşi vefat etmiş, sosyal güvencesi olmayan kadının, sevgilisi olmayacak, başka biri ile yaşıyor olmayacak ve muhtaç olacak. İkamet edilen yerdeki kaymakamlıklara bağlı hizmet veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuru yapılması gerekmektedir. Vakıflar mahalle muhtarlıklarından gerekli araştırmaları yaparak onay verir, ya da reddeder. 2012 Yılının Nisan ayında uygulanmaya başlanan kanun kapsamında hak eden dul kadınlara 250 TL maaş ödenecek. Bu durumdan boşanmış kadınlar kesinlikle yararlanamayacak. Aylık 250 TL ödeme yapılacak. Bu kanun yürürlüğe girmesiyle beraber Mayıs başından beri 2 ayda bir 500 TL maaş ödenecek.

  Bunun haricinde yine Sosyal Yardımlaşma Vakfına başvuru esnasında eğer okuyan çocuklarınız var ise onlarında belirtilmesi gerekiyor. Zira Eşi ölmüş dul kadına devlet yardımı arasında yakacak, yiyecek ve çocukların eğitimini de kapsayan haricen bir yardım söz konusu.

  Bu Kelimelerden Geldiler: dul maaşı ayın kaçında alınır,dul maaşları ayın kaçında yatıyor,dul maaşı ayın kaçında yatıyor,dulluk maaşı nasıl alınır

  Etiketler:

  Yorum Yapmak İster misin?

  Yorum Yaz

  Yorumlarınızı Paylaşırken

  Yorumlarınızı politik,kırıcı,kaba yazmamaya özen gösterin başkalarını taciz edebilecek laflardan kaçının.Kriterlere uymayan yorumlar onaylanmıyacaktır.

  Lütfen bizimle bilgilerinizi doğru şekilde paylaşın sitemiz size Kesinlikle spam mailler göndermez

  KayipSite.com