Sponsor Reklam
Sponsor Reklam
karakalem

Karakalem Resim Çizme Teknikleri (Videolu)

admin 22 May 2012 Genel  0

Kara kalem tekniği, bir çok kişi tarafından beğenilen, tamamen el emeğine ait bir sanattır. Sanatçının kaleminden çıkan şekiller ile vesikalık fotoğrafları mükemmel bir şekilde birleştiren sanatçı, resimleri kalemi ile çizerek sanatını icra etmektedir.

Kara kalem tekniklerini kısaca sizlere bahsedelim. Genel olarak üç tip çizgi vardır. Bu çizgiler, düz, oval ve spiral çizgilerdir. Sanatına uygun olarak çizeceği bu çizgiler, ahenk ve uyum içerisinde yapılır . Eğri çizgiler ise, sanatta yapılan en güzel eserlerdir. Her ne kadar zor olsa da en güzel çizgiler eğri çizgiler olarak değerlendirilmektedir.

Resimler içersinde küçük küçük desenler ve minik minik adapte edilmiş şekiller bulunmaktadır. Desenler bir sanat olduğu gibi sanatçının içinden geçenlerdir. Sanatçının, kendine has olan parmaklarından çıkan bir tekniktir. Desenler her sanatçıya göre değişmekle beraber her sanatçının kullandığı aynı teknik, farklı dokunuşlar nedeniyle aynı değildir.

Resim çizilirken, ana bir plan ve arkasında bulunan objeler, bu objeleri detaylarına inerek çizmek, portrenin veya resmin kalitesini gösterir. Objelerin içine duyguları gömmek gibi sanatlar büyük ustalık ve ciddiyet ister. Bununla beraber objeler ile ana plan arasında bir ahenk bir uyum olmak zorundadır. Aksi taktirde istenilen resim uyumsuz ve göze hitap etmeyen bir görüntü halini alır.

Kara kalem sanatına başlamak istiyorsanız, öncelikle malzemelerini almalı ve eğik, düz çizgi gibi çizgileri çizerek, elinizin alışmasını sağlamalı ve kara kalem ile çizilmiş resimleri yanınıza alarak, kopya çekme usulü ile aynısını elinizle yapmanız gerekir. Bu şekilde eliniz yavaş yavaş çizgilere alışır ve kendi tarzınız ortaya çıkmaya başlar.

Karakalem Resim Çizme Teknikleri Videosu

kettle-kirecten-nasil-arindirilir--5300399
Kettle kireçten nasıl arındırılır?
nako-2-34-3049-1417101952
Atkı Bere Takımı
isaret-ve-yuzuk-parmagi-neyin-gostergesi--5269712
İşaret ve yüzük parmağı neyin göstergesi?
simit-pogaca
Simit Poğaça Tarifi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir