Sponsor Reklam
Sponsor Reklam
evlerden biri

Orhan Kemal-Evlerden Biri Kitap Özeti

admin 06 Ağu 2012 Edebiyat  0

Yine bir Orhan Kemal klasiği olan ve şu günlerde dizi furyasına kapılan Orhan Kemal kitaplarından biri de Evlerden Biri. Orhan Kemal’in her zamanki konularından olan aileyi ele alan Evlerden Biri soluksuz okuyacağınız bir roman.

Küçük bir evde geçen aile dramını anlatan Orhan Kemal dışarıdan bakıldığında naif görünümlü aileler içerisinde kapılar kapandığında aslında nasıl da fırtınalar koptuğunu tüm gerçekliğiyle gözler önüne seriyor.

Roman Devlet Demir Yollarından emekli Sadi Beyin emeklilik ikramiyesiyle aldığı küçük ve şirin bir evde geçiyor. Tüm bu ev için entrika ve fırtınaların yanında memurları, işçi kızları, zor koşullarda okuyan parasız üniversite öğrencilerini aslında hayalleriyle yaşamaya çalışan  bütün küçük insanları konu edinir Orhan Kemal Evlerden Biri romanı ile.

Sadi Bey iki çocuğu ve eşinin o küçücük evde hayalleriyle ve yalanlarıyla kurdukları hayatlarının nasıl da pamuk ipliğine bağlı oluşunu bu kitapta en somut haliyle göreceksiniz. Zenginlik hayalleri kuran bir çıkış bileti arayan biri erkek biri kız iki çocuğu arasında sürekli arada kalan bir anne, herkes kendini düşünürken sadece o çocuklarını düşünür ki zaten gerçek hayatta da hep böyle değil midir?

Tüm bu kargaşa içinde bir süre sonra işler değişecek ve herkes kendini düşünmeye başlayacaktır bu durumda ailenin dağılma sürecini tetikleyecektir.

Seyit & Shura Kitap Özeti
Kurt Seyit & Shura Kitap Özeti
Dan Brown'ın yeni romanı Cehennem
Dan Brown’ın yeni romanı “Cehennem”
Ayşe Kulin-Bora'nın Kitabı Özeti
Ayşe Kulin-Bora’nın Kitabı Özeti
Çıplak Deniz Çıplak Ada Kitap Özeti-Yaşar Kemal
Çıplak Deniz Çıplak Ada Kitap Özeti-Yaşar Kemal

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir