Twitterda yayınlanan Tweet bulunamadı.

kayipsite.com

Kayıp Site'de, 28 kategori'de, 972 adet makaleye yazılmış, 0 yorum bulunmaktadır.

  0

  Orhan Kemal-Evlerden Biri Kitap Özeti

  Facebook'ta Paylaş ~ Twitter'da Paylaş ~ Friendfeed'ta Paylaş ~ Google'da Ara ~ Yorum Yap!

  Yine bir Orhan Kemal klasiği olan ve şu günlerde dizi furyasına kapılan Orhan Kemal kitaplarından biri de Evlerden Biri. Orhan Kemal’in her zamanki konularından olan aileyi ele alan Evlerden Biri soluksuz okuyacağınız bir roman.

  Küçük bir evde geçen aile dramını anlatan Orhan Kemal dışarıdan bakıldığında naif görünümlü aileler içerisinde kapılar kapandığında aslında nasıl da fırtınalar koptuğunu tüm gerçekliğiyle gözler önüne seriyor.

  Roman Devlet Demir Yollarından emekli Sadi Beyin emeklilik ikramiyesiyle aldığı küçük ve şirin bir evde geçiyor. Tüm bu ev için entrika ve fırtınaların yanında memurları, işçi kızları, zor koşullarda okuyan parasız üniversite öğrencilerini aslında hayalleriyle yaşamaya çalışan  bütün küçük insanları konu edinir Orhan Kemal Evlerden Biri romanı ile.

  Sadi Bey iki çocuğu ve eşinin o küçücük evde hayalleriyle ve yalanlarıyla kurdukları hayatlarının nasıl da pamuk ipliğine bağlı oluşunu bu kitapta en somut haliyle göreceksiniz. Zenginlik hayalleri kuran bir çıkış bileti arayan biri erkek biri kız iki çocuğu arasında sürekli arada kalan bir anne, herkes kendini düşünürken sadece o çocuklarını düşünür ki zaten gerçek hayatta da hep böyle değil midir?

  Tüm bu kargaşa içinde bir süre sonra işler değişecek ve herkes kendini düşünmeye başlayacaktır bu durumda ailenin dağılma sürecini tetikleyecektir.

  Bu Kelimelerden Geldiler: evlerden biri kitap özeti,evlerden biri roman özeti,evlerden biri özet,orhan kemal evlerden biri özeti,orhan kemal evlerden biri kitap özeti,evlerden biri kitabı özeti,evlerden biri romanının özeti,orhan kemal evlerden biri özet,evlerden biri orhan kemal kitap özeti,evlerden biri oku

  Etiketler:

  Yorum Yapmak İster misin?

  Yorum Yaz

  Yorumlarınızı Paylaşırken

  Yorumlarınızı politik,kırıcı,kaba yazmamaya özen gösterin başkalarını taciz edebilecek laflardan kaçının.Kriterlere uymayan yorumlar onaylanmıyacaktır.

  Lütfen bizimle bilgilerinizi doğru şekilde paylaşın sitemiz size Kesinlikle spam mailler göndermez

  KayipSite.com