Anasayfa / Kadın / Patik Örnekleri, Modelleri ve Yapılışı

Patik Örnekleri, Modelleri ve Yapılışı

8

Patik Örnekleri, Modelleri ve Yapılışı

Eskiden olduğu gibi patik örmek için 5 adet şişe ihtiyacınız yok. Marifetli hanımlar tek tığ ile patik örnekleri oluşturuyor. Patikler hem el emeği göz nuru hem de ihtiyacınıza göre kendi zevkinize göre tasarladığınız en kıymetli eşyalarınız. Renk, model tamamen size ait siz sadece seçin ve örün. Ayrıca dilerseniz hediye de edebilirsiniz, böyle el emeği bir hediye herkesin hoşuna gidecektir.

PATİK YAPIMI :

Örneğin yandaki patik için dilerseniz resimdeki motifi dilerseniz de düz ilmekleri tercih edebilirsiniz. Patik modelleri ve yapılışı ile ilgili İlk yapmanız gereken aynı ölçüde 6 adet kare oluşturmak. Karelerinizi oluşturduktan sonra resimde gördüğünüz şekilde birleştirin. Birleştirme işlemini tığ ile yaparsanız daha şık ve orjinal görünecektir ama tabi dilerseniz iğne ile de dikebilirsiniz.

Bu birleştirme işleminden sora da sağ tarafta görmüş olduğunuz şekilde dikkatlice birleştirin ve resimdeki biçimi elde edin. Bu en basit patik yapımı örneklerinden biridir. İlk olarak patik yapmaya bu modelle başlamanızda fayda var. Dilerseniz tek renk dilerseniz resimdeki gibi iki renk olarak örneği uygulayabilirsiniz. Simli ipler kullanarak daha şık bir görüntü elde edeceğinizi unutmayınız özellikle de hediye olarak düşünüyorsanız simli ipleri tavsiye ederim. Çünkü bu tip ipler modelinizi daha ağır gösterecektir.Diğer modellerden de faydalanabilirsiniz dilerseniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>