Anasayfa / Spor / Spor Öncesi Isınma Hareketleri

Spor Öncesi Isınma Hareketleri

Jogger Stretching in Grass

Spor Öncesi Isınma Hareketleri

Spor öncesi ısınma hareketleri sporu daha iyi yapmanıza ve sağlığınızı bozmadan sporu daha faydalı yapabilmeniz için mutlaka gereklidir. Jimnastik, futbol, yürüyüş ve tüm sporları yapmadan önce mutlaka ısınma hareketlerini uygulamalısınız. Güncel blog okuyucularımıza genel olarak spordan önce yapılması gereken hareketleri bu yazımızda anlatmak istedik. Yapacağınız spora göre farklı ısınma hareketleri mutlaka vardır ama bu yazımızda genel olarak yapılan ısınma hareketlerini anlatacağız. Yüzme sporunu yaparken bile önce ısınmanız gerekmektedir. Eğer ısınma hareketlerini yapmadan spora başlarsanız kaslarınızı yorarsınız yaptığınız spordan verim alamazsınız. Öncelikle kendinizi spor yapmaya hazırlamanız gerekmektedir. Isınma hareketi yapmadan spora başlamak kaslarınızı eritmenize hatta sakatlanmaya yol açabilirsiniz. Ayrıca spor hareketlerini kuralına uygun ve doğru yapmalısınız. Yaptığınız doğru ısınma hareketleriyle sporunuzu daha verimli hale getireceksiniz. Spor öncesi ısınma hareketlerinin nasıl yapılacağını resimli bir şekilde sırasıyla aşağıda görebilirsiniz.

Spor öncesinde ısınma hareketleri tekniklerini sırasıyla bir kaç defa uygulayın kendinizi spor yapmaya hazır hissedine kadar devam edin.

Spor Öncesi Isınma Hareketleri Teknikleri (Resimli Anlatım)

Spor öncesi ısınma hareketlerinin doğru yapılmasından bahsetmiştik. Aşağıdaki videomuzu izleyeren ısınma hareketlerini nasıl doğru yapabileceğinizi anlatmaktadır. Doğru yapılmayan spor hareketleri sizi spora hazırlamaz hemde ısınma hareketleri yaparken kendinizi sakatlamanıza neden olabilir.

Spor Öncesi Isınma Hareketleri (Videolu Anlatım)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>