Sponsor Reklam
Sponsor Reklam
Yasaklı Sitelere Giriş

Yasaklı Sitelere Giriş Nasıl Yapılır?

admin 24 Nis 2012 İnternet  0

Yasaklı sitelere girmek için bir kaç yöntem bulunmaktadır. Güncel blog okuyucuları bu yazıyı okuyarak giremediği tüm yasaklı sitelere sorunsuz girebilecektir. Yasaklı sitelere giriş yapamamızın sebebi dns adresimizin o siteye çıkışı vermemesiyle alakalıdır. Dns adresinizi değiştirerek çoğu yasaklı sitelere girebilirsiniz. Bazı sitelerde dns yasaklansa bile o siteye girmek için dns değiştirmek yeterli olmaz. Bu siteye giriş yapmak için proxy sitelerini kullanabiliriz. Proxy sitelerin amacı sizin başka bir sunucu üzerinden o siteye bağlanmanızı sağlar ayrıca bilgilerinizi güvende tutar.

Yasaklı siteler gün geçtikçe fazlalaşmakta internet özgürlüğümüz elimizden alınmaktadır. Siz sürekli kullandığınız site yasaklandı diye kullanmaktan vazgeçmek istemiyorsanız bu yöntemle istediğiniz her siteye kolayca girebilirsiniz.

Öncelikle yasaklı sitelere giriş yapabilmek için dns ayarımızı değiştirmemiz gerekiyor. Dns ayarımızı değiştirmek için internete bağlı olduğumuz bağdaştırıcının ayarlarına girip dns bölümüne çalışan en güvenli ve en hızlı dns adreslerini girip dns önbelleğini temizleyerek hemen hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

DNS Ayarlarını Değiştirmek

Windows XP Kullanıcıları için;

Windows Xp işletim sistemini kullanıyorsanız masaüstünde bulunan “Ağ Bağlantıları” na sağ tuşa tıklayıp özelliklere geliyoruz yada “Başlat > Denetim Masası > Ağ Bağlantıları > Yerel Ağ Bağlantıları” na sağ tuş özelliklere tıklayoruz ve açılan sayfada İnternet İletişim Kurallarına tıklayarak dns ayarlarınızı aşağıdaki resimdeki gibi yapmanız gerekiyor.

Windows 7 Kullanıcıları için;

Windows 7 işletim sistemini kullanıyorsanız “Başlat > Denetim Masası > Ag ve İnternet > Ağ ve Paylaşım Merkezi” ne tıkladıktan sonra solda bulunan Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin bağlantısına tıklıyoruz. Bağdaştırıcı ayarları sayfasında kullandığınız ağa sağ tuşa tıklayıp özelliklere geliyoruz. Açılan pencerede “İnternet Protokol Sürümü 4″ seçip dns ayarlarını aşağıdaki gibi yapmanız gerekiyor.

Resimde kullanılan dns adresleri şuan en hızlı en güvenilir dns adresi diyebilirim. Google DNS adreslerini hiç kesinti olmadığı için internete girmekte sorun yaşamazsınız. Başka dns adresinide kullanabilirsiniz.

Dns ayarlarını yaptıktan sonra dns önbelleği temizlemek gerekmektedir. Dns önbelleğini temizlemeden yaptığımız bu dns ayarları aktif olmayacaktır. DNS önbelliğini temizlemek içinde başlat > çalıştır bölümüne tıklayırız ve cmd yazıp tamam dediğimizde açılan siyah pencere komut satırına ipconfig/flushdns yazıp enter tuşuna bastığınızda “Dns Çözücü önbelleği başarıyla temizlendi” uyarısını aldıktan sonra istediğiniz yasaklı sitelere girebilirsiniz.

Dns ayarlarını değiştirdikten sonra hala yasaklı sitelere giriş yapamıyorsanız proxy sitelerini kullanmanız gerekiyor. Proxy sitesine girmek için bir ayar yapmanız gerek yoktur. Tüm yasaklı sitelere proxy siteler üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Dns ayarlarını yaptığınız halde yasaklı sitelere giriş yapamıyorsanız aşağıdaki proxy sitelerinden giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Ktunnel Proxy Sitesi

Vtunnel Proxy Sitesi

Yasaklı sitelere giriş yaparken bir sorunla karşılaşırsanız izlediğiniz yolu konu altına yorum yaparak çözüm bulabilirsiniz.

 

zenmatenedir-585x329
Yasaklı Sitelere Girişte ZenMate Nasıl Kullanılır?
cepten-bedava-internet-2013
Cepten nasıl bedava internete girilir?
Facebook Şifresini Unuttum!
Facebook Şifresini Unuttum!
Ali Amca Ne Giydi?
Yeni İnternet Fenomeni Ali Amca

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir